8 izgalmas vízi sport, amit ki kell próbálnod a nyaralás alatt
2023. július 19. - A nyár ideális a vízi sportok kipróbálásához. Miket érdemes felvenni az idei bakancslistádra, és hogyan kerüld el a velük járó kockázatokat? Cikkünkből kiderül!
(a kép forrása: EuroHealthCard.org)
A kártya ingyenesen kiváltható. Ha a lejárati dátuma előtt, vagyis a kiváltástól számított 36 hónapon belül elveszítjük, a pótolásért 3000 Ft-ot kell fizetni.
Elfogadják az összes EU tagországban, plusz Izlandon, Liechtensteinben, Norvégiában és Svájcban.
az állammal szerződött intézményekbe menjünk vele
Minden olyan szolgáltatónál használható, amely szerződésben áll az adott ország társadalombiztosítási szervezetével. Az egészségügyi intézmények zöme ilyen, de a biztonság kedvéért sosem árt rákérdezni, elfogadják-e a kártyát.
Ha orvosi ellátásra van szükségünk, akkor a kártya birtokában ugyanolyan feltételekkel fognak kezelni minket, mintha az adott országban rendelkeznénk egészségbiztosítással. Vagyis ami a helyi lakosoknak ingyenes, az nekünk is az, amiért fizetniük kell, az számunkra is költséggel jár.
Ha csak azért utaztunk el külföldre, hogy kezeltessük magunkat, akkor nem vehetjük igénybe a kártyát.
Ez a kártya kifejezetten utazás esetére szolgál. Amennyiben elköltözünk egy másik EU-tagállamba, akkor be kell jelentkezni az új otthonunk egészségügyi ellátó rendszerébe.
A kártyát országszerte be tudjuk szerezni az Országos Egészségbiztosítási pénztár ügyfélszolgálatainál, személyesen, meghatalmazással, vagy postai úton. Kiskorú esetében csak szülő járhat el. Az ügyintézéshez személyi igazolvány, lakcímkártya és TAJ kártya kell, továbbá egy igénylőlapot kell kitöltenünk.
A kártya többek között nem fedezi a magánfinanszírozású egészségügyi ellátást, a hazaútra szóló repülőjegyet, nem téríti meg az elveszett csomagok értékét, és egyéb olyan költségeket és károkat, amelyeket egy utazási biztosítás igen.
Válaszd utazásod mellé a K&H utasbiztosítást, amit kényelmesen online, pár perc alatt megköthetsz! Tudj meg többet!