2017. február 17.
Utazáskor nem árt a saját biztonságunk mellett értékeinkre is ügyelni: sokan utazunk laptoppal, fényképezőgéppel, mobiltelefonnal felszerelkezve, ezek pedig komoly értékek. Néhány óvintézkedés betartásával sok fejfájástól kímélhetjük meg magunkat.
(kép forrása: pixabay)
Manapság már a nyaralás során sem maradhat otthon okostelefonunk, tabletünk vagy éppen laptopunk. Ezen kívül gondoskodnunk kell költőpénzről, különböző alkalmakhoz illő ruházatról, esetleg ékszerekről, és okmányokról is. Lássuk, mit tehetünk értékeink védelmében!
tippek a baj megelőzéséhez
- az ajtónyitó kártyát vagy kulcsot soha ne hagyjuk őrizetlenül, még reggelizés vagy éppen napozás közben sem
- értékeinket ne tévesszük szem elől. Hiába vagyunk egy szállodában, a kamerát vagy laptopot a parton hagyni nem okos dolog.
- a konzuli szolgálat ajánlása szerint értékeinket – ha van rá lehetőség – széfben vagy zárható fiókban helyezzük el
- ugyanez vonatkozik útlevelünkre – erről és többi okmányunkról is készítsünk fénymásolatot
- a „takarítást kérek” tábla jelezheti, hogy nem tartózkodunk a szobában, míg a „kérem, ne zavarjanak!” táblával félrevezethetjük a tolvajokat. Takarítást pedig kérhetünk a recepción is.
- a tolvajok általában azt viszik el, amit rögtön meglátnak, ezért értékesebb tárgyainkat rejtsük el, és ne hagyjuk elöl
- ritkábban használt értéktárgyainkat a szálloda értékmegőrzőjében tároljuk
- ha mégis megtörtént a baj, azonnal jelezzük az esetet a recepción
Értékeinket akkor tudjuk a legnagyobb biztonságban, ha biztosítást is kötöttünk. A biztosítás kiterjed a biztosított Magyarország területéről magával vitt útipoggyászának, ruházatának külföldön történt:
- ellopására, elrablására,
- személyi sérülésből eredő rongálódására, megsemmisülésére (a személyi sérülés tényét a külföldön ellátó orvossal, intézménnyel igazoltatni kell),
- természeti erők által okozott sérülésére, megsemmisülésére,
- légi-, hajó vagy busztársaság általi nem vagy hiányosan történő visszaszolgáltatásra, ha az érintett társaság által nyújtott kártérítés összeg nem fedezi a biztosított teljes kárigényét
A poggyászkárt lopás és rablás esetén az illetékes rendőrségnél vagy más hatóságnál minden esetben haladéktalanul be kell jelenteni, illetve a káresemény körülményeitől függően közlekedési szervnél vagy a szállodánál is. Az esemény körülményeiről jegyzőkönyv felvételét, az esetleges eljárás eredményéről határozatot kell kérni. A jegyzőkönyvben fel kell sorolni tételesen a károsodást, az ellopott poggyász- és ruhaféleségeket, a kárt pedig összegszerűen is meg kell jelölni.
Válaszd utazásod mellé a K&H utasbiztosítást, amit kényelmesen online, pár perc alatt megköthetsz! Tudj meg többet!
K&H utasbiztosítás