biztosító váltás - így válts lakásbiztosítást
2022. október 16. - Mikor érdemes biztosító váltás mellett döntened? Cikkünk segít abban, mire kell figyelned lakásbiztosítás kötésekor, milyen káresetekre kötheted meg.
Az ingatlan bérbe vétele előtt érdemes meggyőződni róla, hogy a kiválasztott lakás biztosítva van-e. A K&H biztosítójának adatai szerint például csak 2013-ban 18 ezer káreset volt összesen az ingatlanokhoz kapcsolódóan. A kiadott lakásokat általában a tulajdonosok, tehát a bérbeadók biztosítják, de, ha a bérbeadó nem rendelkezik lakásbiztosítással, akkor a K&H konstrukcióival lehetőség van arra, hogy bérlőként saját magunk kössünk biztosítást a bérleményre.
Azonban sokan figyelmen kívül hagyják, hogy hiába van biztosítva az ingatlan, ez nem minden esetben nyújt fedezetet a tárgyainkra, ingóságainkra. Nem árt tudni, hogy bérlőként saját magunk is köthetünk biztosítást a bérleményben tartott ingóságainkra, például a nagyobb értékű műszaki cikkekre, mint a laptop vagy a televízió. Ha az ingatlan biztosítása mellet az ingóságokról sem feledkezünk meg, akkor egy esetleges betörés, elázás, villámcsapás vagy éppen tűz esetén, a gyakran sok tízezer forintos kárt nem zsebből kell kifizetnünk.
Még a legjobb környéken is lába kelhet a laptopnak, televíziónak, vagy áztathatja el a lakást a felettünk lakó. K&H biztosítójának adatai szerint 2013-ban több mint ezer ingóságot érintő kárt rendeztek összesen 43 millió forint értékben, és egy-egy káresetre átlagosan 42 ezer forintot fizetett a biztosító. A nyugalmunkért éppen ezért érdemes egy kiegészítő biztosítást kötni, amely az ingatlanban lévő ingóságainkra is fedezetet nyújt.
A biztosítás mellett azért nem árt néhány óvintézkedést is megtenni:
Válaszd ingatlanodhoz a K&H lakásbiztosítását, amit kényelmesen online, pár perc alatt megköthetsz! Tudj meg többet!