hírek és hivatalos közzétételek

nem található sajtóhír

Szülő vagy? Ne döntést hozz a gyerek helyett: mondd a következményeket

Sok családban a szeptemberi iskolakezdéssel egy időben dől el, kap-e zsebpénzt a gyerek, és ha igen, miért és mennyit. A zsebpénz mellett szól, hogy ha csak kisebb összegekkel is gazdálkodik a gyerek, fontos tapasztalatokhoz juthat a pénzkezeléssel kapcsolatban: milyen érzés például, ha már hétfőn elkölti a teljes zsebpénzt, majd egész héten nem vásárolhat semmit, vagy éppen milyen több hónapnyi tudatos megtakarítás után megvenni egy vágyott tárgyat. A K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedő meghirdetője szerint a szülői minta mellett fontos, hogy ne döntsünk a gyerek helyett arról, mikor és mire adja ki a kapott pénzt, viszont előre vázoljuk fel, milyen következményekkel járhat a döntése.

a mobilod lesz a pénztárcád, de a bankod marad

az Apple új fizetési megoldása kényelmesebbé teszi a pénzkezelést

Az Apple kedden bemutatta az új iPhone 6 készüléket, amely az előzetes várakozásoknak megfelelően tartalmazza az NFC technológiát, ami képessé teszi a készüléket mobilfizetések megvalósítására. A K&H Bank szerint az új technológiával egy olyan eszköz kerül az emberek kezébe, ami még egyszerűbbé teszi a pénzügyek mobileszközön keresztül való kezelését. Ami pedig az újítás mögött is állandó, az a biztonságos bankrendszer.

A K&H Bankcsoport nettó eredménye egyszeri tételek nélkül 15,9 milliárd forint volt 2014 első félévében

Egyszeri céltartalékolás után a K&H 40,5 milliárd forint veszteséget könyvelt el 2014 első félévében A K&H Biztosító 1,3 milliárd forintos nettó eredményt ért el

A K&H Bankcsoport nettó eredménye egyszeri tételek nélkül 15,9 milliárd forint volt 2014 első félévében. A K&H 2014 második negyedévére nettó 70,9 milliárd forint egyszeri céltartalékot állított be a Magyar Nemzeti Bank módszertani útmutatója alapján az árfolyamrés és az egyoldalú kamatmódosítások korrekciójára. Mindezen okokból kifolyólag a K&H Bank 40,5 milliárd forint veszteséget könyvelt el 2014 első félévében. A K&H Biztosító 1,3 milliárdos adózás utáni eredményt realizált, ami megfelel a 2013 első félévi szintnek.

„K&H Bankcsoport nettó eredménye egyszeri tételek nélkül 15,9 milliárd forint volt 2014 első félévében szemben a 2013 első féléves 7,1 milliárd forinttal. A K&H 2014 második negyedévére nettó 70,9 milliárd forint (adózás előtti) egyszeri céltartalékot állított be a Magyar Nemzeti Bank módszertani útmutatója alapján az árfolyamrés és az egyoldalú kamatmódosítások korrekciójára. Mindezen okokból kifolyólag a K&H Bank 2014 első félévében 40,5 milliárd forintos veszteséget könyvelt el. A Bank tőkepozíciója a céltartalék képzés után is megfelelő marad, továbbra is megfelel a felügyeleti hatóság tőkekövetelményi előírásainak, ezért tőkeemelésre nincs szükség. A hitel/betét mutató alapján a vezető magyar bankok közül a K&H Bank likviditása a legerősebb. A K&H meggyőződése, hogy egyoldalú szerződésmódosítást szabályozó feltételei és annak változásai mindenkor megfeleltek az érvényben lévő jogszabályoknak és ezek a változások tisztességesek voltak, ezért a K&H mindenképpen meg fogja védeni álláspontját a bíróságon.” – jelentette be Hendrik Scheerlinck, a K&H Csoport vezérigazgatója.

„Piaci részesedésünk minden szegmensben jelentősen emelkedett a hitelezés területén, az aggregált hitelpiaci részesedés 8,9% 2014 első félévében szemben 2013 első félévének 8,3%-val. 2014 második negyedévében a hiteltermékekkel rendelkező kkv ügyfelek száma csaknem 14%-kal nőtt 2013 végéhez képest. 2014 első félévében a lakáshitelek terén az új lakossági kihelyezéseket tekintve piaci részesedésünk meghaladta a 13%-ot”– nyilatkozta Gombás Attila, a K&H Csoport pénzügyi vezetője.

többször koccanunk, de kevesebb kárt okozunk, ahogy öregszünk

a középkorúaknál legmagasabb az átlagkár

Bár logikusnak tűnik, hogy az életkor emelkedésével nyugodtabbak a sofőrök, a kárstatisztikák ezt csak részben támasztják alá. A 43-52 éves korosztály esetében a legmagasabb az átlagos kárérték, ami mintegy 10 százalékkal haladja meg a 402 ezer forintos átlagkárt. Ennek hátterében pedig a fiatal sofőrök állnak: a 43-52 évesek gyermekei által okozott balesetek rontják ebben a korcsoportban a statisztikát – derül ki a K&H biztosítójának elemzéséből. Az 53 év fölöttiek esetében is érdekesek a számok: ebben a korosztályban az okozott károk összértéke ugyan alacsonyabb, a károk gyakorisága viszont az életkor előrehaladtával párhuzamosan nő.

befektetési ügyekben a család véleménye is meghatározó lett

„A K&H által végzett befektetői felmérés eredménye szerint az utóbbi két évben megtakarítási kérdésekben jelentősen felértékelődött a család és a barátok szerepe. Döntési helyzet esetén továbbra is a banki tanácsadó javaslata az első, ezt követően viszont a család véleménye számít leginkább a megtakarítóknak, míg egy jelenetős részük önállóan dönt befektetéseikről.