hírek és hivatalos közzétételek

nem található sajtóhír

Kereszttűzben a cégek

TOP5 fenntarthatósági trend 2022-ben

A vásárlók, a szabályozók és a befektetők egyaránt nyomás alatt tartják a cégeket annak érdekében, hogy mihamarabb térjenek át kevésbé környezetszennyező és fenntartható működésre.

K&H: készpénzben megtakarítani zsákutca

közel 1000 milliárd forint mehet pocsékba

A jelenlegi piaci környezet egyértelműen azt mutatja, hogy a készpénzes megtakarítás tévút: az infláció emelkedése miatt, csak Magyarországon közel 1000 milliárd forint tűnhet el. A K&H alapok kezelőjének szakértői ezért olyan megoldáskereső stratégiákat javasolnak, melyek segítségével kivédhető a pénzromlás.

erős nyarat zárt a K&H SZÉP kártya

több mint 8 milliárdos forgalom az elmúlt három hónapban

Az elmúlt évekhez hasonlóan erős volt a nyár a K&H SZÉP kártya használat szempontjából: az elmúlt három hónap forgalma meghaladta a 8 milliárd forintot, ami a teljes éves költés több mint 40 százaléka. Mivel a SZÉP kártyára feltöltött keret széleskörűen felhasználható, ezért a munkáltatók számára az infláció miatti reálbér-csökkenés kompenzálására is lehetőséget nyújthat. A kkv-k körében minden negyedik vállalkozás tervezi adni a juttatást dolgozóinak a következő egy évben.

hűsítő ligetekké változtatja a K&H az oktatási intézmények udvarait

A klímaváltozás már nem csak a jövő fenyegetése, egyre többször saját bőrünkön is megtapasztalhatjuk a felmelegedés hatásait, legyen szó forró nyárról vagy a nemrég véget érő aszályról. A globális felmelegedéshez vezető egyik ok a természet visszaszorulása, amit leghatékonyabban növények ültetésével, a zöld felület újbóli növelésével lehet visszaállítani. A K&H hűsítő ligetek program keretében a K&H Csoport a 10 millió Fa Alapítvánnyal együttműködésben 555 fát és 1100 cserjét kíván elültetni oktatási intézmények udvarán. A program megvalósítására október 12-ig pályázhatnak az óvodák és iskolák. A támogatáshoz a K&H ügyfeleire is szükség van: szeptember 18. és október 31. között minden digitális fizetés után 10 forint gyűlik a K&H hűsítő ligetek létrehozására.

így változott a parasport az elmúlt 25 évben

Hatalmasat fejlődött a magyar parasport az elmúlt 25 évben: ma már igazán nagy dicsőség parasportolónak lenni. Elismeréssel tekintenek a dobogón álló paralimpikonokra, óriásplakátokról mosolyognak vissza a példaképként is emlegetett sportolók. A ma 25 éves Magyar Paralimpiai Bizottság révén a fogyatékossággal élők számos mozgásformából válogathatnak, a legtehetségesebbek pedig sportkarriert is építhetnek. A Magyar Paralimpiai Csapat legrégebbi támogatója, a K&H mutatja, milyen fontos állomásokon ment át a hazai parasport.

a hazai startupoknak hosszú távon a külföldi piac a cél

A hazai startupok egyértelműen a külföldi piacok meghódítására törekszenek, ehhez pedig a forrásbevonás legtöbbször elengedhetetlen - derül ki a Start it @K&H inkubátor tapasztalataiból. A csapatok számára a legnagyobb kihívást a termékfejlesztés, a megfelelő munkatársak megtalálása és a fogyasztói terméktesztelés jelenti. A Start it @K&H, Magyarország legnagyobb nagyvállalati inkubátora,  most szeptember 11-ig várja az új csapatok jelentkezését és többek között ezekben a lépésekben is szakmai segítséget nyújt.

van megoldás az egyszerhasználatos eszközök kiváltására a gyermekegészségügyben

Az egészségügy komoly kihívás előtt áll a fenntartható fejlődést célzó intézkedések terén, nehéz ugyanis összeegyeztetni a kórházi steril környezetet és egyszer használatos eszközöket a környezetvédelemmel. A K&H gyógyvarázs kutatása alapján a gyermekegészségügyi intézmények tisztában vannak a megoldásokkal, és egyre inkább alkalmazzák is őket.

A K&H nyeresége 74 százalékkal csökkent

A válság társadalmi hatásainak enyhítéséhez a K&H Bank és Biztosító 45 milliárd forinttal járult hozzá

A bank adózás utáni eredménye 74 százalékkal, a 2021 első félévi 37,4 milliárd forintról 9,7 milliárd forintra csökkent 2022 első félévében. A válság hatásainak enyhítéséhez a K&H Bank és Biztosító 45 milliárd forinttal járult hozzá.  A bank hitelállománya 17 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest, a betétállomány 14 százalékkal bővült éves szinten. A K&H Biztosító nettó eredménye -0,03 milliárd forintra csökkent 2022 első félévében.

  • a Bank adózás utáni eredménye a 2021 első félévi 37,4 milliárd forintról 9,7 milliárd forintra esett vissza 2022 első félévében – a 74 százalékos csökkenés okai a banki különadó és egyéb válsággal összefüggő hatások, mint a Sberbankkal kapcsolatos OBA költség, valamint a kamatstop terhei
  • a K&H teljes hitelállománya 17 százalékkal 2291 milliárd forintra nőtt, az új (lakossági és vállalati) hitelfolyósítás összege elérte a 325 milliárd forintot az első félévben
  • a betétállomány 14 százalékkal 3659 milliárd forintra nőtt éves szinten
  • a K&H Biztosító nettó eredménye -0,03 milliárd forintra csökkent 2022 első félévében a rendkívüli ágazati adó miatt
  • a K&H fenntarthatóság iránti elkötelezettsége folytatódik a K&H zöld lakáshitel és a K&H zöld autólízing bevezetésével, emellett szeptember a fenntarthatóság hónapja a K&H-nál

a digitális átalakulásnak köszönhetően az okoseszközös fizetési megoldásokkal lebonyolított tranzakciók értéke elérte a 18 milliárd forintot és 201 százalékkal nőtt éves szinten

K&H: rávilágítunk a fenntarthatóságra szeptemberben

A K&H az év mind a 365 napján egyre többet tesz a fenntarthatóságért, és mindennapi működése során kiemelten kezeli a fenntarthatóság ügyét, mind saját működésében, mind pedig segíti ügyfelei ezen irányú tevékenységét; a szeptember hónapot pedig kiemelten is ennek a  témának szenteli. Erre az időszakra módosítja logóját is, amelynek középpontjába a Föld bolygó kerül. Ügyfélpontjain és irodaépületein pedig egy hónapon át lekapcsolja a külső kivilágítást. De nem pusztán szimbólikus ügyekről van szó: a K&H Csoport tovább csökkenti ökológiai lábnyomát, és segíti ügyfeleit a fenntartható működésre való átállásban, részt vesz számos társadalmi kezdeményezésben, így például 555 fa ültetését támogatja.

eddig nem látott béremelés jöhet a kkv-knál

Az infláció növekedésével összhangban soha nem látott mértékű, 11 százalékos béremelésre készülnek a kkv-k – derül ki a K&H kkv bizalmi index 2022 második negyedéves eredményeiből. Emellett egyre több cég tervez béren kívüli juttatást is adni munkavállalóinak, elsősorban közlekedési költségtérítést, 13. havi fizetést és étkezési hozzájárulást. A foglalkoztatottság stabil a szektorban, de az iparban egyre égetőbb a munkaerőhiány.

átalányadózásra váltanának a katások

A K&H felmérése alapján az eddigi katások csupán töredéke tervez áttérni a társasági adózásra vagy a kivára, a legtöbben egyértelműen az átalányadózás felé mozdulnának. Számukra jelenthet segítséget az a legutóbbi módosítás, ami szerint már nem érvényes, hogy az átalányadózásból kilépést követő négy évben nem választható újra ez az adózási forma.

így készítsd fel gyermeked szervezetét az iskolakezdésre

Még néhány hét van a nyári szünetből, a gyerekek szervezetét azonban nem árt időben elkezdeni felkészíteni a közösségi létre. Tanévkezdéskor ugyanis nemcsak a napirendjük változik meg teljesen, de egyszerre többféle kórokozóval is szembe találja magát immunrendszerük. A kicsik testét és lelkét többféleképpen is erősíthetjük – ezeket szedte most csokorba a gyermekegészségügy elkötelezett támogatója, a K&H gyógyvarázs.

mi van a bankkártyás fizetések mögött?

Pörögnek a kártyás fizetések Magyarországon, az első negyedévben a teljes piac - a tranzakciók számát tekintve - 30 százalékkal bővült éves szinten. A K&H-nál pedig az idei első negyedévben 32 százalékos volt a többlet - derül ki a pénzintézet összeállításából, amely bemutatja egy-egy kártyás fizetés hátterét. Például azt, hogyan „utazik” egyetlen tranzakció 2500 kilométert megfelelő biztonsággal, nagyon rövid idő alatt.

soha nem volt ilyen nehéz a pénzügyek tervezése

magas árbevétel-növekedést várnak a kkv-k – de vajon mennyit visz el ebből az infláció?

A K&H kkv bizalmi index 2022 második negyedéves eredményei alapján az előttünk álló egy évre 12 százalékos árbevétel- és 7 százalékos nyereségnövekedéssel számolnak a vállalkozások. Ez az index történetének eddigi legmagasabb várt árbevétel-bővülése, ugyanakkor megegyezik az MNB idei éves inflációs előrejelzésével, így az árak további emelkedése reálértéken negatív pénzügyi eredményeket hozhat.

a statisztikainál jóval magasabb inflációt érzékelnek az emberek

az élelmiszereknél a legrosszabb a helyzet

A statisztikailag kimutatott inflációnál nagyobb áremelkedést érzékelt a 30-59 évesek többsége. 43 százalékuk szerint például 15 százalékkal vagy annál is nagyobb volt az áremelkedés idén áprilisban, amikor a tényadat 9,5 százalékos drágulást mutatott - derül ki a K&H biztos jövő reprezentatív felméréséből. A becsült infláció a valamennyi megkérdezett válasza alapján már akkor közel 12 százalékos volt, a kilátások pedig további áremelkedést vetítenek előre.

a kamatemelések dacára növekedésben maradtak a személyi kölcsönök

leginkább lakáscélra, autóvásárlásra és hitelkiváltásra fordítják a veszik fel

Bár az infláció miatti kamatemelések nyomán drágábbak lettek a személyi kölcsönök, a K&H-nál továbbra is népszerűek ezek a hitelek. A pénzintézet közel 4 százalékkal nagyobb összegben folyósított személyi hiteleket az idei év első öt hónapjában, mint egy évvel korábban. A személyi kölcsönök átlagos összege kicsivel 1,8 millió forint alatt volt májusban, ez minimális csökkenésnek felel meg az egy évvel korábbi, valamivel 1,8 millió feletti összegtől. A csökkenés elsősorban azzal magyarázható, hogy az egyre népszerűbb teljesen online személyi kölcsönöknél alacsonyabb az átlagos hitelösszeg, mint a fiókokban igényelt konstrukcióknál. A teljesen online is igényelhető személyi kölcsönök, melyeket a számítógépről, mobilról vagy tabletről indítanak és fejeznek be, egyre nagyobb teret nyernek: ma már az igénylések több mint 50 százaléka ezen a csatornán érkezik a K&H-hoz.

a hatékony távmunka érdekében fejleszt a legtöbb cég

A rövid távú innovációk kerültek fókuszba a magyar vállalkozások körében, míg a hosszabb távra szóló fejlesztések háttérbe szorultak. A járvány következtében bevezetett home office miatt a vállalatok legnagyobb része, 37 százaléka az elmúlt két évben a legtöbb fejlesztést annak érdekében végezte, hogy az informatikai rendszereket felkészítsék a biztonságos és hatékony távmunkára - derült ki a K&H innovációs indexből. A kutatás szerint szinte minden digitális fejlesztési terület aránya emelkedett 2022 első félévében, a legkevesebb innováció viszont a big data és a mesterséges intelligencia irányában történt. Azok, akik mégis foglalkoznak ezzel , kockázatelemzésre, csalásfelismerésre használják. Az IoT-eszközök kihasználtsága is alacsony, ezek közül az idei első félévben még kevesen, a vállalkozások mindössze 9 százaléka vett igénybe az energiafelhasználás optimalizálása érdekében okosmérőket.

K&H: válaszok a slágerkérdésekre, mi legyen a megtakarításokkal a rohanó infláció mellett

megkezdődött a recesszió beárazása

Jelentős fordulattal kell szembenézniük a takarékoskodóknak: szemben az elmúlt évek kedvező helyzetével, az idén a részvénypiacok kiábrándítóan teljesítettek, az elmúlt 50 év legrosszabb első félévén vannak túl a fejlett piacok. Közben meredek emelkedőn van az infláció, Magyarországon júniusban már megközelítette a 12 százalékot. A piacokon pedig már megkezdődött a recesszió beárazása, a negatív hírek ellenére azért lehet a mostani helyzettel is mit kezdeni - igaz, indokolt az óvatosság.

K&H: többe kerülhet az iskolakezdés - mennyivel drágultak a „gyerekslágerek”?

felfelé mennek az árak

Az infláció az iskolakezdésre is hatással van, a szülőknek a korábbinál nagyobb kiadásokkal kell számolniuk. Országosan az iskolanyitáshoz kötődő kiadások több mint 17 százalékát adja a tanuláshoz elengedhetetlen füzetekhez, papírárukhoz, rajzlapokhoz köthető forgalom, ezek a termékek pedig az idén akár 40-50 százalékkal drágábbak lehetnek, a nem papír jellegű irodaszerek ára pedig 30 százalékkal növekedhet. A K&H a hivatalos adatok alapján megnézte, hogy a gyerekek körében népszerűnek mondható termékek hivatalos országos átlagára hogyan változott: a hamburgernél például 35 százalékos áremelkedés látszik, míg egy hátizsák ára 17 százalékkal került feljebb. 

van élet a kata után

mutatjuk, mit kell tenned, ha szeptembertől már nem lehetsz új katás vállalkozó

Augusztus 31-gyel megszűnik az eddigi kata, a korábbinál csak egy jóval szűkebb kör választhatja az új katát. A következő hetekben ezért közel 400 ezer vállalkozónak kell eligazodni a lehetőségek között és megtalálni a számára megfelelő adózási formát. A K&H és a Vállalkozás Okosan szakértői mutatják, mik a következő lépések.