hírek és hivatalos közzétételek

nem található sajtóhír

átlépte a havi 1 milliót a mobilos fizetések száma a K&H-nál

a bank minden tranzakció után 10 forintot adományoz az Országos Mentőszolgálatnak

Nemzetközi szinten már dübörög, és hazai szinten is nagy érdeklődés van a mobiltelefonos fizetés iránt. A következő években a bolti vásárlások akár harmadát kitevő mobilos tranzakciók használatát ösztönzi a K&H adományozási programja is. Ennek eredményeként már most 16 százalékkal növekedett a használat, és eddig 13 millió forint gyűlt össze az Országos Mentőszolgálat javára.

a digitalizáció új fejezetet nyit az egészségügyben is

A digitális technológiák a betegségek megelőzését, a mentést és a gyógyítást is új szintre emelik. Különösen a gyermekeknél, akiknél az innovatív eszközök egyszerű, gyors és hatékony megoldást jelenthetnek a kritikus pillanatokban - véli a gyermekegészségügy digitális fejlődését támogató K&H. A bank ezért augusztusig tartó adományprogramjában összeköti a fizetés legkorszerűbb módját az innovatív életmentő eszközök beszerzésével.

újra berobban az Airbnb?

digitális okoskulcs teszi egyszerűbbé a vendég- és ügyfélfogadást

A korlátozó intézkedések feloldása ismét felpörgetheti a járvány miatt válságba került Airbnb népszerűségét. Így a kényszerszünet után most még inkább felértékelődhetnek a jó áron elérhető, biztonságos szálláshelyek. Az Airbnb-házigazdák számára ezért kiváló segítség lehet a hamarosan Európa-szerte alkalmazható okos ajtónyitó készülék, ami biztonságossá és kényelmessé teszi a vendég- és ügyfélfogadást. A hazai mérnökök által fejlesztett eszközt a Start it @K&H inkubátorprogram startupja, a PhoneIn dobja piacra.

felértékelődött a kockázati életbiztosítások szerepe

Fordulat történt a kockázati életbiztosításoknál a K&H szerint. A váratlan helyzetekben támaszt adó kockázati életbiztosításoknál a kereslet részben a járvány hatására fokozódott, hiszen alacsony költségek mellett nyújtanak biztos segítséget a bajban. Az új szerződések 30 százalékát a fiatalabb, 28-37 éves korosztály adta, míg a már nyugdíjra gondoló 48-57 éves korosztály több, mint 15 százalékát tette ki, az ő körükben vált népszerűbbé ez a biztosítás.

a fogyatékosságot látjuk vagy a sportteljesítményt?

hamarosan kiderül az éppen két hét múlva kezdődő tokiói paralimpiai játékokon

„Micsoda teljesítmény, kerekesszékből képes tust adni!” - gondolták a nézők, amikor Szekeres Pál paralimipiai aranyérmet szerzett tőrvívásban. A megváltozott képességű sportolók kapcsán ugyanis sokszor arra fókuszál a közönség, hogy fizikai akadályoztatása ellenére mit ért el. A K&H, a Magyar Paralimpiai Csapat Pénzintézete azonban úgy látja, nem ez a helyes hozzáállás. Néhány nap múlva zárul az olimpia, és lassan a paralimpikonok is csomagolnak az augusztus 24-én kezdődő játékokra. A 10 sportágban, 40 sportolóból álló magyar küldöttség nagy reményekkel vág neki a tokiói játékoknak, ennek apropóján mutatjuk be a parasport egy kevésbé ismert oldalát.

a digitalizáció új fejezetet nyit az egészségügyben is

A digitális technológiák a betegségek megelőzését, a mentést és a gyógyítást is új szintre emelik. Különösen a gyermekeknél, akiknél az innovatív eszközök egyszerű, gyors és hatékony megoldást jelenthetnek a kritikus pillanatokban - véli a gyermekegészségügy digitális fejlődését támogató K&H. A bank ezért augusztusig tartó adományprogramjában összeköti a fizetés legkorszerűbb módját az innovatív életmentő eszközök beszerzésével.

milliárdokat hagyhatnak külföldön a magyarok a nyári időszakban - érdemes pár dologra odafigyelni!

A külföldi utazások miatt nyáron általában jelentősen emelkedik a külföldi kártyaforgalom és készpénzfelvétel. A K&H-nál a járványt megelőzően, 2019 nyári hónapjaiban a kártyás vásárlások összege másfélszerese volt a havi átlagnak, a készpénzfelvételeké pedig közel 30 százalékkal volt magasabb. Ekkor egy-egy K&H-s külföldön 6-7 alkalommal vásárolt a kártyájával és összesen közel 80 ezer forintot költött. A K&H összeállításából kiderül az is, mire érdemes figyelni idén, ha külföldre utazunk és fizetésre kerül sor.

big data, IoT, mesterséges intelligencia

mennyire kapott rá Magyarország?

A digitális fejlődés eredményeként a nagy mennyiségű adatok kezelésével (big data), a dolgok internete (IoT) térnyerésével, a mesterséges intelligencia használatával hatékonyabbá, jövedelmezőbbé válhatnak a cégek, ám a magyar vállalkozások még kevésbé nyitottak ezekre az innovatív megoldásokra - derül ki a K&H innovációs indexéből. Nagy mennyiségű adat feldolgozása mindössze a cégek 18 százalékánál mindennapos, 71 százalékuknál hiányzik a palettáról. A sokoldalúan felhasználható mesterséges intelligencia lehetőségével csak a magyar vállalkozások kevesebb mint 10 százaléka él.

hiányoznak az újdonságok a KKV-k életéből

kevesen vágtak bele az innovációba

Kisebbségben vannak Magyarországon azok a cégek, amelyek az utóbbi időszakban új terméket dobtak a piacra, a K&H innovációs indexe szerint 100-ból 43 cégre volt ez igaz. A nagyvállalatok kilógnak a mezőnyből, közel 70 százalékuk rukkolt ki újdonsággal, miközben a legkisebb cégeknek csak a 38 százaléka tett ugyanígy. Az iparban és szolgáltatási szektorban érdekelt cégeké a főszerep az új termékeknél, a kereskedelmi és agrárcégek lemaradásban vannak.

fizetésemelés és SZÉP kártya - ez vár a kkv-knál dolgozókra

A járvány úgy tűnik, nyomott hagy a kkv-k bérezési szándékán is. A fizetések várt 7 százalékos emelkedése mellett ismét egyre többen tervezik béren kívüli juttatásokkal értékelni az alkalmazottak munkáját - derül ki a K&H kkv bizalmi index felmérés legfrissebb eredményeiből.