hírek és hivatalos közzétételek

nem található sajtóhír

K&H: mennyit szánnak ajándékokra a fiatalok?

8 százalékuk kevesebb mint 5 ezer forintot költene

A fiatalok döntő része, 84 százaléka tervez ajándékot adni szeretteinek karácsonykor. Ők az idén átlagosan 40 ezer forintot szánnak az ajándékok megvásárlására a tavalyi 37 ezer forint után. Ugyanakkor a medián 25 ezer forint, tehát az ajándékozásra készülő fiatalok fele ennél nagyobb, a másik fele kisebb összeget fordít erre a célra a K&H ifjúsági index szerint. A fiatalok 3 százaléka nem költ ajándékokra, ők maguk készítik a meglepetéseket.

K&H: a CSOK plusz kedvező hatással lehet a piacra

kevesebben igényelhetnek több hitelt

A jövőre induló CSOK plusz keretében elérhető lakáshitelek megjelennek a K&H kínálatában is – közölte a pénzintézet, amely az eddigi támogatott hitelállományhoz hasonló volument vár az új konstrukcióktól. Bár a szigorúbb feltételek miatt kevesebben lesznek jogosultak a támogatott lakáshitelekre, de a magasabb összeg kompenzálhatja ezt.

biológiai sokféleséget támogató kis parkokra pályázhatnak az iskolák és óvodák

K&H: így védik a lakásaikat a magyarok

mindent visz a lakásbiztosítás

A magyarok leginkább lakásbiztosítással védik az otthonaikat a balesetektől, káreseményektől: a K&H biztos jövő felmérése szerint a 30-59 évesek 83 százaléka rendelkezik ezzel. Ugyanakkor a jövedelmi helyzet nem mindegy, a legmagasabb jövedelműek esetében tízből kilencen védekeznek lakásbiztosítással, a legalacsonyabb kategóriába tartozók körében viszont csak tízből heten. A karácsonyi tűzesetek ellen a megkérdezettek 17 százaléka védekezik tűz- és füstjelzővel, a saját tűzoltó készülékek aránya pedig meghaladja a 25 százalékot. 

K&H: az óvatosság az úr, de sokan csak visszafogottan tudnak félretenni

3,4 milliónál tart az átlagos megtakarítás

Az idei harmadik negyedévben 3,4 millió forintra nőtt a megkérdezettek háztartásainak átlagos megtakarítása a K&H kutatása szerint, ami az előző év azonos időszakának átlagához viszonyítva közel 11 százalékos emelkedést jelent. Ez mérsékeltebb növekedés, mint a korábbi években látott 19 és 24 százalék, ami részben az idei bizonytalanabb gazdasági környezettel és az inflációs nyomással magyarázható.