hírek és hivatalos közzétételek

nem található sajtóhír

K&H: értékelték az átlátható klímastratégiát

„A” csoportban az anyabank KBC

A K&H belga anyabankja, a KBC Csoport ismét „A” minősítést kapott a vállalatok klímaváltozással kapcsolatos erőfeszítéseiről minden évben felmérést készítő CDP (Carbon Disclosure Project) nevű nonprofit szervezettől.

K&H: így kerülhet mínuszba a lakáshitel thm-je

növekedés a lakáshitelpiacon

Növekvő érdeklődés látható a lakáshitelek piacán, amiben szerepet játszik az új támogatott konstrukció, a CSOK Plusz. Az év első hónapjában a teljes piacon duplájára nőtt a szerződött új lakáshitelek összege az előző év januárjához képest. A K&H összeállításából kiderül az is, hogy miként kerülhet egy támogatott konstrukció teljes hiteldíj-mutatója a negatív tartományba.

K&H: mire spórolnak a fiatalok?

átlagosan 549 ezer forint megtakarítása van a huszonéveseknek

A fiatalok felének, 51 százalékának volt megtakarítása a múlt év végén, ez stagnálást, minimális csökkenést jelent a korábbi negyedévekhez képest - derül ki a K&H ifjúsági indexből. A fiatalok átlagosan 549 ezer forint megtakarítással rendelkeztek, a legtöbben lakásra gyűjtenek. Ugyanakkor nincsenek könnyű helyzetben: 2013-ban 54 fiatal tudta volna összedobni egy 50 négyzetméteres lakás árát, míg a múlt évben ehhez már 63-an kellettek. A lakás mellett népszerű megtakarítási cél az autóvásárlás és az utazás is.

K&H: sok lakástulajdonos lépett

sokan korszerűsítették a biztosításukat

A lakásbiztosítási kampány céljával összhangban sokan aktualizálták és újrakötötték a korábbi lakásbiztosításukat - közölte a pénzintézet. A kiemelt érdeklődést mutatja, hogy idén március első három hetében annyian kötöttek lakásbiztosítást, mint tavaly közel 8 hónapban. A lakásbiztosítást váltók többsége banki fizetési módot választott a K&H digitalizációs törekvéseivel összhangban. 

K&H: nélkülözők kontra gondtalanul élők - kinek mennyi pénz jut?

Bár az infláció visszahúzódott, a középkorúak jövedelme nem emelkedett jelentősebben, így érdemben nem változott az anyagi helyzetüket jónak vagy gyengének látók aránya. A K&H biztos jövő felmérés idei első negyedéves eredményei szerint a 30-59 évesek 58 százaléka inkább pozitívnak tartja az anyagi helyzetét, 42 százalékuk pedig gyengének. A válaszadók háztartásában az átlagos jövedelem 499 ezer forint volt, ami magas értéknek számít, ugyanakkor a korábban látott emelkedés megállt. A középkorúak 2 százaléka átlagosan 232 ezer forintos háztartási jövedelem mellett úgy érzi, hogy nélkülöznie kell, míg a másik végletet a 751 ezer forintos átlaggal rendelkezők képviselik, akiknek nincs anyagi gondja és rendszeresen félre tudnak tenni.