hírek és hivatalos közzétételek

nem található sajtóhír

K&H: jól látszik az inflációs anomália, mást érzékelnek a vásárlók

nem mindenki látja a lassulást

Budapest, 2024. április 30. – Hiába fékezett nagyot az infláció, a K&H biztos jövő felmérésének friss eredményei szerint a középkorúak ezt nem igazán érzékelik, ők ugyanis átlagosan 23 százalékosnak érezték a pénzromlás éves ütemét. Ez nagyságrendi eltérést jelent a februári 4 százalék alatti hivatalos adathoz képest. Ugyanakkor a jövőre nézve optimista a 30-59 éves korosztály.

K&H: a biztosításoknál is tarol a mobil

63 százalékos plusz egy év alatt

Budapest, 2024. május 1. – Rengeteg biztosítás költözött már be a K&H mobilbankjába: a pénzintézet adatai szerint a múlt évben összességében 63 százalékkal nőtt a mobilbankon keresztül kötött biztosítások száma. Az utasbiztosításoknál 64, a kötelezőknél 21, a lakásbiztosításoknál 20 százalékos volt a növekedés. Utóbbiaknál a kárrendezésben is mindent visz az online megoldás.

Kate tiszta nyereség

már a kkv-k számára is elérhető a beszélő digitális pénzügyi asszisztens

Tavasztól a kis- és középvállalkozásokat is segíti Kate, a K&H digitális pénzügyi asszisztense. A mesterséges intelligencia-alapú megoldás egyetlenként az országban hangalapú utasításokat is megért és végrehajt, egyben felveszi a versenyt a legfejlett technológiákkal.

K&H: többet várnának el a fiatalok

kisebbségben vannak azok, akik úgy érzik, megbecsülik őket

Az állásukat stabilnak tartó fiatalok aránya az idei első negyedévben 47 százalékos volt a K&H ifjúsági index szerint, ami viszonylag alacsony szintnek számít a felmérés több mint egy évtizedes történetében. A 19-29 éves dolgozó fiatalok között tízből négyen érzik megbecsültnek magukat a munkahelyükön, ami nem jelent előrelépést a korábbi időszakhoz képest. 

K&H: nem mozdulnak a pénztárcák

havonta 190 ezer forint jut a fiataloknak

A korábbi évekre jellemző növekedés után megtorpanás látható a fiatalok jövedelmét tekintve a K&H ifjúsági index szerint. Az idei első negyedévben átlagosan nettó 190 ezer forintos személyes jövedelemről számoltak be a 19-29 évesek. A fiatalok nettó jövedelme egy évvel ezelőtt emelkedett a 180 ezres szint fölé és azóta nagyságrendileg ezen a szinten maradt.  Jelentős eltérés látható a nemek között: a férfiak személyes jövedelmének átlaga 220 ezer forintot tett ki, a nőké viszont csak 156 ezret.