régen amerikai nagybácsi, ma dollár befektetési alap

Aki 1-2 évnél hosszabb távra tervez megtakarítást, annak már mindenképpen érdemes deviza befektetésekben is gondolkodnia. Az idehaza leginkább dollárban és euróban kínált megtakarítások amellett, hogy megvédenek a forint gyengülésétől, a betéti kamatszinteknél jóval kedvezőbb hozamot nyújthatnak – tanácsolja a K&H Alapkezelő.

A Fed márciusi kamatemelését rendkívül galambhangvételű, a gazdasági növekedés támogatásának fontosságát hangsúlyozó sajtótájékoztató követte, így eltűntek az euró-dollár paritásra vonatkozó várakozások. Ez azonban ne tévesszen meg senkit, hiszen a dollár megtakarításoknak továbbra is fontos szerepük van. 

„Nagy hangsúlyt fektettünk arra, hogy felhívjuk a deviza befektetések fontosságára a megtakarítók figyelmét, mivel egy jól átgondolt, devizában tartott portfólió megvéd a forint gyengülésétől, így segíti a hosszabb távú stabilitást. Emellett legalább ilyen fontos, hogy a devizás befektetési alapokkal a betéti kamatszinteket jócskán meghaladó teljesítmény érhető el. Jól mutatja ezt, hogy legutóbb a K&H dollár négyes származtatott alappal – amely a Privátbankár.hu Klasszis - Az Év Legjobb Nyíltvégű Tőkevédett Alapja 2017 elismerést is megkapta – 2,65% évesített dollár hozamot lehetett elérni. Ez forintban számolva a teljes futamidőre 10,12% évesített hozamot jelentett” – hangsúlyozta ki Zobor Zsuzsanna, a K&H Alapkezelő vezérigazgatója

ne csak forintban gondolkodjunk

„Bár a befektetési alapok túlnyomó többsége kétségtelenül forint alapú, a hazai befektetők számára azért már nem idegen a devizás befektetési alap sem, hiszen a fent említett, már lejárt K&H dollár négyes származtatott alapban közel 12 millió dollár megtakarítást helyeztek el. Jelenleg a K&H prémium többször termő dollár 2 származtatott alap jegyezhető, ami 3% fix hozamot ígér a futamidő 1. évének végén kifizetve, illetve ha a részvénypiacok teljesítménye kedvezően alakul, további legfeljebb 21% hozam elérésére van lehetőség a 4 év 1 hónapos futamidő végén, mégpedig dollárban” – emlékeztet a szakember. 

A deviza megtakarítások dollárban vagy euróban vezetett tartós befektetési számlán is elhelyezhetők, így a forint TBSZ-hez hasonlóan a felhalmozás évét követő 3. év után csak 10%-os kamatadó terheli, 5 éves elhelyezés esetén pedig teljes adómentességet élvezhet. 

A K&H Csoport

Az ország egyik vezető és országosan több mint 4000 munkatársat foglalkoztató pénzintézeteként a K&H célja, hogy ügyfelei igényeit minden időben magas szinten elégítse ki, és a lehető legteljesebb termékpalettát nyújtsa számukra. A K&H országszerte 208 lakossági fiókot működtet, és mintegy 1 millió lakossági, kkv és vállalati ügyfelének kínál pénzügyi szolgáltatásokat. A magyar gazdaság működését több mint 1600 milliárd forintnyi kihelyezett hitel- és hiteljellegű állománnyal segíti háztartások, kisvállalkozások, vállalatok és önkormányzatok finanszírozásán keresztül. A K&H 2016. december 31-én a Magyar Állam által kibocsátott instrumentumok 705 milliárd forintos állományával rendelkezett. A cégcsoport teljes tevékenysége hozzávetőlegesen 4000 magyar beszállítónak és mintegy 700 banki és biztosítási ügynöknek biztosít megrendeléseket és folyamatos tevékenységet. 

K&H Alapkezelő

A K&H Alapkezelő 1997 óta a hazai befektetési piac egyik vezető szereplője, a tőke- és hozamvédett alapok piacának első számú képviselője. A K&H Alapkezelő az innovatív termékfejlesztés mellett az ügyfelek tájékozottságának, tudásának növelésére is jelentős hangsúlyt fektet.

Főbb adataink: 

K&H Bank 2016. év végén:
saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 260 milliárd forint
mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 2 826 milliárd forint
adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 39,2milliárdforint

K&H Alapkezelő 2016. év végén: 
teljes kezelt vagyon: 971,6 milliárd forint
K&H alapokban kezelt vagyon: 811,1 milliárd forint
intézményi ügyfelek kezelt vagyona: 160,5 milliárd forint

K&H Biztosító 2016. év végén:
saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 13,4 milliárd forint
mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 158 milliárd forint
biztosítástechnikai eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 4,3 milliárd forint
adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 2,8 milliárd forint

Kapcsolattartó

Kommunikációs igazgatóság

  • +36 1 328 9133
  • sajto@kh.hu
  • www.kh.hu