mi van a bőrünk alatt?
Sokszor szó szerint nagyon kis dolgon múlik az életünk. A gyermekegészségügyben például az elváltozások pontosabb diagnosztizálása, gyorsabb vizsgálati idő vagy akár egy műtéti beavatkozás elkerülése. „Nem kell mindig nagy dolgokra gondolni akkor, mikor az egészségünk, életünk a tét. Egy pici, egyszerű vénakereső is olyan szolgálatot tehet, mellyel a gyerekek jobb, hatékonyabb, gyorsabb és főképp kisebb megterheléssel járó gyógyítását tudjuk megoldani. Az idei K&H gyógyvarázs pályázat keretében most éppen ilyen apró, ámde annál fontosabb és innovatívabb eszközre pályázott több gyermekegészségügyi intézmény is. Ennek használatával ugyanis nemcsak csökkenthető a vénaszúrások száma, ezzel pedig az okozott fájdalom is, de kritikus állapotban lévő betegek esetén életmentő lehet a gyors és pontos beavatkozás” - mondta el Horváth Magyary Nóra, a K&H gyógyvarázs zsűritagja.
A vénakereső eszköz lényege, hogy a szabadalmaztatott átvilágítási technikának köszönhetően az orvosok könnyebben és fájdalom-mentesebben találják meg a vénákat. A készülék olyan fényt bocsát ki, amely a szövetekben különböző módon nyelődik el, így a vénák nagyszerűen kirajzolódnak. Leginkább ez a gyermekeknél és azon pácienseknél fontos, ahol a vénák nehezen érzékelhetőek.
„A pályázat útján elnyert vénaszkenner az amúgy nem látható kis vénákat teszi láthatóvá, így jelentősen megkönnyíti azok megszúrását. Alkalmazásának eredményeképpen a szúrás kisebb fájdalommal jár, minimalizálja a gyermekeket ért pszichés megterhelést, továbbá humánusabb vénabiztosítást tesz lehetővé” - mondta el dr. Vajda Péter, PhD, Dr. habil egyetemi docens, tanszékvezető, Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ, Gyermekgyógyászati Klinika.
a K&H gyógyvarázs pályázatról
A K&H ügyfeleinek okos döntéseinek elősegítésén túl aktív társadalmi szerepet is vállal. Ennek egyik kiemelt területe az egészség, ezen belül a gyermekegészségügy támogatása. A K&H gyógyvarázs pályázatán idén 14 gyermekegészségügyi intézmény nyert eszköztámogatást, összesen 20 millió forint értékben. A program országos pályázatának hatálya kiterjed a társadalombiztosítási támogatással rendelkező, Magyarországon fekvő- és járóbeteg szakellátást végző gyermek-szakkórházak, kórházak, klinikák és országos intézetek gyermekosztályaira, illetve a gyermekmentési tevékenységet végző mentőszolgálatokra.
a K&H Csoport
Az ország egyik vezető pénzintézeteként – országosan több mint 4000 munkatársával – a K&H célja, hogy ügyfelei igényeit minden időben magas szinten elégítse ki, és a lehető legteljesebb termékpalettát nyújtsa számukra. A K&H országszerte 210 lakossági fiókot működtet, és mintegy 1 millió lakossági, kkv és vállalati ügyfelének kínál pénzügyi szolgáltatásokat. A magyar gazdaság működését több mint 1600 milliárd forintnyi kihelyezett hitel- és hiteljellegű állománnyal segíti háztartások, kisvállalkozások, vállalatok és önkormányzatok finanszírozásán keresztül. A K&H 2016. március 31-én a Magyar Állam által kibocsátott instrumentumok 880 milliárd forintos állományával rendelkezett. A cégcsoport teljes tevékenysége hozzávetőlegesen 4000 magyar beszállítónak és mintegy 700 banki és biztosítási ügynöknek biztosít megrendeléseket és folyamatos tevékenységet. A Bankcsoport 2015-ben 55 milliárd forint, az elmúlt 5 évben összesen 239 milliárd forint adó és járulék megfizetésével járult hozzá a magyar állami költségvetés bevételeihez.
Főbb adataink:
K&H Bank 2016. I. negyedévben:
saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 234 milliárd forint
mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 2 568 milliárd forint
adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 9,3 milliárd forint
K&H Biztosító 2016. I. negyedévben:
saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 11,56 milliárd forint
mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 149,7 milliárd forint
biztosítástechnikai eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 1,16 milliárd forint
adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 0,84 milliárd forint
Kapcsolattartó
Józsa Renáta
Well PR Ügynökség- +36 1 350 7390/116
- r.jozsa@well.hu