innováció a gyermekegészségügyben

Gyorsabb, szövődménymentes gyógyulás, kevesebb fájdalom – rengeteg előnye van az innovatív eljárások alkalmazásának a gyermekegészségügyben. A K&H gyógyvarázs pályázata idén kiemelten támogatja a legmodernebb orvosi eszközök beszerzését. A pályázatra még 2 hétig adhatják be a kórházak, mentőállomások jelentkezésüket.

A 20. század végén számos innovatív eljárás jelent meg az egészségügyben – ezen belül a gyermekegészségügyben is – a 21. században pedig még jobban felgyorsultak az új technológiák. Az innovatív eljárásoknak számos előnyük van: gyorsíthatják a gyógyulást, növelhetik a biztonságot, csökkenthetik a szövődmények arányát, a beteg fájdalmát, szervezetének terhelését.

„A legmodernebb eljárások, gyógyszerek zömét a felnőttek számára fejlesztik ki, hiszen sokkal nagyobb a betegszám” – mondta Dr. Krivácsy Péter, a SOTE I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika Sürgősségi Betegambulanciájának főorvosa, a K&H gyógyvarázs zsűritagja. „Ezeket azonban - esetleges kisebb módosításokkal – a gyermekgyógyászatban is lehet használni, így történt ez ultrahang, az endoszkópos sebészeti eljárások vagy épp az MR vizsgálat esetében is. Számos modern eljárást alkalmazunk már a gyermekek gyógyítása során, de a kicsik érdeke lenne, hogy az újdonságok még szélesebb körben elterjedjenek. Gyermekkorban kiemelt szerepe van például azoknak a technikáknak, eszközöknek, amelyek kevesebb vérből képesek laboreredményt adni, kisebb fájdalmat jelentnek a kicsinek, vagy épp felgyorsítják a gyógyulást. Kiemelten a diagnosztika, a terápiás eljárások, valamint a gyermekápolás területén lenne szükség a legmodernebb eszközökre, berendezésekre.”

„Az innovatív eljárások hazai alkalmazásának és elterjedésének legnagyobb akadálya a forráshiány” – mondta Horváth Magyary Nóra, a K&H kommunikációs ügyvezető igazgatója. „Ezt igyekszünk elhárítani K&H gyógyvarázs programunkkal, amelynek célja, hogy korszerű műszerekkel és berendezésekkel segítse a gyermekgyógyítással foglalkozó szakemberek munkáját. A legújabb technológiák alkalmazása révén a gyermekek gyógyítása még hatékonyabbá válhat, csökken a kis betegek fizikai és lelki terhelése, és a kicsik hamarabb élhetnek újra teljes életet. Ezért tűztük idei műszerbeszerzési pályázatunk zászlajára az innovatív eszközök támogatását.”

A K&H gyógyvarázs eszközbeszerzési pályázatára a társadalombiztosítási támogatással rendelkező, fekvő-, és/vagy járóbeteg szakellátást végző gyermek-szakkórházak, kórházak, klinikák és országos intézetek gyermek- és csecsemő osztályai, PIC centrumok, gyermekügyeletek, illetve mentőszolgálatok nyújthatják be jelentkezésüket, maximum 4 millió forint értékű eszközökre.

A pályázat határideje: 2016. június 3.

A részletes pályázati kiírás és a hozzá kapcsolódó dokumentumok a következő weboldalon érhetők el:

A K&H Csoport

Az ország egyik vezető pénzintézeteként – országosan több mint 4000 munkatársával – a K&H célja, hogy ügyfelei igényeit minden időben magas szinten elégítse ki, és a lehető legteljesebb termékpalettát nyújtsa számukra. A K&H országszerte 210 lakossági fiókot működtet, és mintegy 1 millió lakossági, kkv és vállalati ügyfelének kínál pénzügyi szolgáltatásokat. A magyar gazdaság működését több mint 1700 milliárd forintnyi kihelyezett hitel- és hiteljellegű állománnyal segíti háztartások, kisvállalkozások, vállalatok és önkormányzatok finanszírozásán keresztül. A K&H 2015. december 31-én a Magyar Állam által kibocsátott instrumentumok 1076 milliárd forintos állományával rendelkezett. A cégcsoport teljes tevékenysége hozzávetőlegesen 4000 magyar beszállítónak és mintegy 700 banki és biztosítási ügynöknek biztosít megrendeléseket és folyamatos tevékenységet. A Bankcsoport 2015-ben 55 milliárd forint, az elmúlt 5 évben összesen 239 milliárd forint adó és járulék megfizetésével járult hozzá a magyar állami költségvetés bevételeihez.

Főbb adataink:

K&H Bank
2015. december 31-én:
saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 222 milliárd forint
mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 2 582 milliárd forint
adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 38,1 milliárd forint

K&H Biztosító
2015. december 31-én:
saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 11,9 milliárd forint
mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 142,5 milliárd forint
biztosítástechnikai eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 3,4 milliárd forint
adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 1,9 milliárd forint

Kapcsolattartó

Bodnár-Illés Zsófia

Well PR Ügynökség
  • +36 1 350 7390/210
  • zs.illes@well.hu