inkább lefelé tart a forint csoportja

Bár lassabban, de folytatódik a magyarországi kamatemelési ciklus, a forint és feltörekvő piaci társai inkább a negatív irányba mehetnek középtávon a negyedik hullám okozta bizonytalanságból adódó nemzetközi befektetői hangulat miatt – véli Hajósi Péter, a K&H alapok vezető stratégája. A részvénypiacokon még mindig van keresnivalója a megtakarítóknak, akiknek érdemes a külföldi devizákra figyelniük.

Szerdától 1,65 százalék a magyarországi alapkamat, miután a Magyar Nemzeti Bank kedden 15 bázisponttal emelte a rátát, folytatva a nyáron elindított kamatemelési ciklust. „A lépés meglepő, mivel a piacok 20-30 bázispontos emelést vártak. Ráadásul azért is, mert az MNB a kamatdöntéshez fűzött kommentárban jelezte, hogy továbbra is lát felfelé mutató inflációs kockázatokat” – kommentálta a jegybanki döntést Hajósi Péter, a K&H alapok kezelőjének vezető stratégája.

A szakember szerint befektetési szempontból a vártnál kisebb magyar jegybanki kamatemelés hatása a forintárfolyamon is meglátszott. Az euró ugyanis erősödött a magyar devizával szemben. Hajósi Péter szerint a forint pályáját a következő időszakban a nemzetközi tényezők határozzák meg. Az oltási szempontból viszonylag kedvező helyzetben lévő fejlett országok pozitív megítélés alá esnek, a feltörekvő piaci államok, így Magyarország és azok devizái inkább a negatív oldalon kapnak helyet. „A kamatemelési ciklus folytatására utaló MNB-s kommentár ellenére a mostani kilátások alapján körülbelül 12 hónapos időtávon arra lehet számítani, hogy a forint és a feltörekvő piaci devizák – köztük a brazil reál, a török líra – inkább fokozatosan veszítenek értékükből” – tette hozzá a szakember.

A globális részvénypiaci hangulat továbbra is inkább kedvező. „Igaz, a kínai ingatlanfejlesztő cég, az Evergrande nehéz helyzet miatt sokan részvénypiaci fertőzéstől tartottak. Most a piaci mozgások arra utalnak, hogy nem okoz globális eladási hullámot a kínai vállalat problémája. A cégnek ugyan 300 milliárd dolláros kitettsége van, de ebből csak 20 milliárd külföldi tartozás, így a probléma jó eséllyel Kínán belül kezelhető” – értékelte az utóbbi napokban az egyik legfontosabb piaci témaként felmerülő Evergrande-ügyet Hajósi Péter.

Továbbra is igaz, hogy a kockázatvállalás mellett a részvénypiacokon jónak mondhatóak a hozamkilátások, ezért érdemes azokat figyelnie a megtakarítóknak. Emellett a devizalapú befektetéseknek is kedvez a környezet a forint várható gyengülése miatt, mert az eurós és dolláros befektetések a saját hozamuk mellett az árfolyamváltozásból extra többletet eredményezhetnek.

 

Jelen marketing célú hirdetés nem minősül befektetési tanácsadásnak. Az alapok részletes leírását és befektetési politikáját az adott alap Tájékoztatója és a Kezelési Szabályzata tartalmazzák, melyek elérhetők magyar nyelven a K&H Bank Zrt. fiókjaiban, mint forgalmazási helyeken és a www.kh.hu (vagy a www.khalapok.hu) internetes oldalon. Ugyanezen elérhetőségeken tájékozódhat az alapok Kiemelt Befektetői Információi/Kiemelt információkat tartalmazó dokumentuma felől mely az alapok alapvető jellemzőit tartalmazza tömör formában, önmagukban azonban nem adnak teljes körű leírást az alapokról. Megalapozott befektetési döntése érdekében előzetesen alaposan vizsgálja meg az ezen dokumentumokban szereplő adatokat, különös tekintettel a kockázatokra! A befektetési jegyek forgalmazási költségeiről tájékozódjon a forgalmazási helyeken található hirdetményekből és a Vezető Forgalmazó www.kh.hu internetes oldalán. A múltbeli hozamok nem jelentenek garanciát a jövőbeni teljesítményekre! A befektetési jegyek hozama – kivéve, ha tartós befektetésből származó jövedelem - kamatjövedelemnek minősül, mely után a fizetendő adót a kifizető a kifizetéskor köteles levonni. A konkrét adófizetési kötelezettség mindenkor csak az egyedi körülmények alapján állapítható meg, továbbá az adószabályok a jövőben változhatnak, ideértve új adónemek bevezetését is. A tartós befektetési szerződés alapján és a nyugdíj-előtakarékossági számlán szerzett jövedelemre sajátos adózási szabályok vonatkoznak. Az alapokat a KBC Asset Management NV Magyarországi Fióktelepe - a K&H alapok kezelője kezeli, amely a PSZÁF – III/100.058/2002. és az MNB H-EN-III-70/2014 számú engedélye alapján gyakorolja tevékenységét. A K&H Bank Zrt. termékeinek értékesítése során a MiFID rendelkezéseinek megfelelően jár el. A K&H Bank Zrt. tevékenységi engedélyének száma engedélyének száma: a PSZÁF (illetve jogelődje) 41.064/1998., III/41.064-3/2001., III/41.064-11/2002. és III/41.064-16/2003. számú határozata.

Kapcsolattartó

K&H Kommunikáció

  • sajto@kh.hu