egész hétvégén étteremben ülhet a Szép Kártyájával már csak néhány napja maradt

A Széchenyi Pihenőkártyákra 2013-ban feltöltött összegek idén május 31-ig használhatók fel. A tavalyi évhez képest idén is jól gazdálkodtak a feltöltött összegekkel a K&H SZÉP Kártyabirtokosok, de még mindig van mit elkölteniük, ugyanis jelenleg 153 millió forint lejáró egyenleg vár még elköltésre. A lejáró összeggel rendelkező K&H SZÉP Kártyabirtokosok 45%-ának 1.000 forint alatti a lejáró egyenlege és közel 8%-nak van több mint 30.000 forint lejáró összege, ami átlagosan 2 vendégéjszaka belföldön vagy néhány kellemesen elfogyasztott vacsora. A K&H kkv bizalmi index kutatás legutóbbi adatai szerint továbbra is az Erzsébet-utalvány, a SZÉP Kártya és a közlekedési költségtérítés az abszolút kedvencek.

A munkáltató által 2013-ban SZÉP Kártyára utalt összegek felhasználási határideje 2015. május 31-én jár le. A 2013-as feltöltések 2,3%-át kellene még elkölteniük a kártyabirtokosoknak, szállásra, vendéglátásra vagy szabadidős és kulturális szolgáltatásokra. „A Pünkösdi ünnep miatt megduplázódott a költések nagysága a normál heti használatokhoz képest és bízunk benne, hogy a hó végéig ez a tendencia folytatódik. Arra bíztatjuk a lejáró összegekben érintett kártyabirtokosainkat, hogy ha lehetőségük van, használják ki az utolsó hétvégét, menjenek el pihenni és vegyék igénybe a szálláshelyeken elérhető szolgáltatásokat is. A szabadidő alszámlával kulturális, szórakoztató és sport tevékenységeket is igénybe tud venni a kártyabirtokos” – mondta el Kovács Viktor Zoltán, a K&H kkv marketing főosztály vezetője

Amennyiben a munkavállaló nem használja fel a 2013-as keretet, az nem csak a dolgozóra, de a munkáltatóra nézve is veszteség. A felhasználási idő lejártát, azaz május 31-ét követően ugyanis a kibocsátó intézmény köteles visszautalni a megmaradt összeget az eredeti feltöltést végző munkáltatónak, ez azonban a társasági adóalapot növeli, emellett jelentős adminisztrációs terhet ró mind a munkáltatóra, mind a kártyakibocsátó intézményre. Éppen ezért érdemes felhívni a dolgozók figyelmét a teljes keretösszeg felhasználására. 

maradt a TOP 3 cafeteria elem

A K&H kkv bizalmi index kutatás legutóbbi adatai szerint a béren kívüli juttatást nyújtó kkv-k körében továbbra is az Erzsébet-utalvány, a SZÉP Kártya és a munkába járás költségének megtérítése a top 3 cafeteria elem. Ugyanakkor ismételten a cégek kevesebb mint fele, 42%-a tervez béren kívüli juttatást nyújtani dolgozóinak, így már fél éve van mélyponton a cafeteriában gondolkodó vállalkozások aránya.

a K&H kkv bizalmi index kutatásról

A K&H és a GfK Magyarországon elsőként kezdte el vizsgálni a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások következő egy évre jellemző várakozásait. A 2004 óta folyamatosan készített negyedéves K&H kkv bizalmi index kutatás 500 magyarországi székhelyű, 2 milliárd forint* éves árbevétel alatti társaság üzleti döntéshozóinak megkérdezésével történik. A kutatásában a vállalkozások gazdasági helyzetét leginkább befolyásoló 10 gazdasági tényezőt és annak várt változásait vizsgálják: vevői kapcsolatok, szállítói kapcsolatok, munkaerő, vállalat pénzügyei, bankok, gazdaságpolitika, közterhek, EU, versenyhelyzet, vállalati hitelkamatok. A K&H kkv bizalmi index a 10 részindex súlyozott átlaga, annak megfelelően, hogy az egyes tényezőket mennyire fontosnak ítélik a vállalkozások. 

A legutóbbi felmérés 2015. március 2 – 13. között történt.

* 2010 első negyedévét megelőzően 700 millió forint

K&H Csoport

Az ország egyik vezető pénzintézeteként – országosan több mint 4000 munkatársával – a K&H célja, hogy ügyfelei igényeit minden időben magas szinten elégítse ki, és a lehető legteljesebb termékpalettát nyújtsa számukra. A K&H országszerte 210 lakossági fiókot működtet, és mintegy 1 millió lakossági, kkv és vállalati ügyfelének kínál pénzügyi szolgáltatásokat. A magyar gazdaság működését több mint 1600 milliárd forintnyi kihelyezett hitel és hiteljellegű állománnyal segíti háztartások, kisvállalkozások, vállalatok és önkormányzatok finanszírozásán keresztül. A K&H a Magyar Állam által kibocsátott állampapírok 984 milliárd forintos állományával rendelkezett 2014. december 31-én. A cégcsoport teljes tevékenysége hozzávetőlegesen 4000 magyar beszállítónak és mintegy 700 banki és biztosítási ügynöknek biztosít megrendeléseket és folyamatos tevékenységet. A Bankcsoport az elmúlt 10 évben 165 milliárd forint adó megfizetésével járult hozzá a magyar állami költségvetés bevételeihez. 

A KBC az elmúlt 16 évben mintegy 300 milliárd forint értékben fektetett be magyar leányvállalataiba, ezáltal az országba. A KBC 2011-ben adta át két, egyenként 30-30 milliárd forint értékű beruházását, a K&H Csoport székházát Budapesten és egy számítógépes ikeradatközpontot Baracskán és Törökbálinton. 

Főbb adataink: 

K&H Bank
2015. március 31-én:
saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 189 milliárd forint
mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 2 502 milliárd forint
adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 7,0 milliárd forint

K&H Biztosító
2015. március 31-én:
saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 11 milliárd forint
mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 140,1 milliárd forint
biztosítástechnikai eredmény  (IFRS konszolidált, nem auditált): 1,0 milliárd forint
adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 0,8 milliárd forint 

Kapcsolattartó

Kommunikációs igazgatóság

  • 328 9950
  • 328 9220
  • sajto@kh.hu
  • www.kh.hu