a változó időjárás miatt új gabonafajokra van szükség

Az elmúlt év azonos időszakához képest még látványos változás tapasztalható a mezőgazdasági áraknál, az elmúlt hónapokhoz képest azonban már inkább egy stabilizálódás figyelhető meg a növényi és állati termékek árszintjénél is. A meleg, csapadékszegény időjárás azonban újabb kihívás elé állítja a növénytermesztőket, ami a jövőben erőteljesen ráirányítja a figyelmet a genetikaváltásra, a szárazságtűrő gabonafajok használatára. 

„A legutóbbi mezőgazdasági ár adatok alapján folytatódik a termelői árak eddigi trendje, legalábbis az elmúlt év azonos időszakához viszonyítva. A növényi termékek árszintje legutóbb 1,2%-kal csökkent, míg az állati termékek ára ismét emelkedett, ezúttal 14,5%-kal. Az előző évi adatokhoz képest tehát még mindig jelentős elmozdulást látunk, ha azonban az elmúlt hónapok termelői árait nézzük, akkor már inkább a stabilizálódás irányába mozdulnak” - tájékoztatott Tresó István, a K&H Agrár fejlesztési főosztály vezetője.

„A tartósan alacsony árszint mellett a növénytermesztők helyzetét tovább nehezíti, hogy a korán beköszöntő nyári meleg és az ezzel együtt csapadékszegény időjárás miatt korai kényszerérés tapasztalható a gabonaféléknél, ami a várható termésmennyiségre is erőteljes negatív hatással van. Ez még inkább felhívja a figyelmet arra, hogy a terméstechnológiák korszerűsítése mellett a tudatos genetikaválasztás legalább olyan fontos. Az időjárási körülmények változása miatt tehát már most időszerű a szárazságtűrő genetikákra átállás, amire számos magyar fejlesztésű gabonafaj is rendelkezésre áll” - hangsúlyozta ki Tresó István. 

A K&H Csoport

Az ország egyik vezető és országosan több mint 4100 munkatársat foglalkoztató pénzintézeteként a K&H célja, hogy ügyfelei igényeit minden időben magas szinten elégítse ki, és a lehető legteljesebb termékpalettát nyújtsa számukra. A K&H országszerte 208 lakossági fiókot működtet, és mintegy 1 millió lakossági, kkv és vállalati ügyfelének kínál pénzügyi szolgáltatásokat. A magyar gazdaság működését 1760 milliárd forintnyi kihelyezett hitel- és hiteljellegű állománnyal segíti háztartások, kisvállalkozások, vállalatok és önkormányzatok finanszírozásán keresztül. A K&H 2017. március 31-án a Magyar Állam által kibocsátott instrumentumok 671 milliárd forintos állományával rendelkezett. A cégcsoport teljes tevékenysége hozzávetőlegesen 4000 magyar beszállítónak és mintegy 700 banki és biztosítási ügynöknek biztosít megrendeléseket és folyamatos tevékenységet.

Főbb adataink:

K&H Bank 2017. I. negyedévének végén:
saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 269 milliárd forint
mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 2 876 milliárd forint
adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 10,1 milliárd forint

K&H Biztosító 2017. I. negyedévének végén:
saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 11,2 milliárd forint
mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 162,1 milliárd forint
biztosítástechnikai eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 1,14 milliárd forint
adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 0,85 milliárd forint

Kapcsolattartó

Kommunikációs igazgatóság

  • +36 1 328 9051
  • sajto@kh.hu
  • www.kh.hu