a hét ábrája: meddig élvezhetjük az alacsony üzemanyagárakat?

Az OPEC olajkartell piaci részesedésre összpontosító stratégiája, Irán visszatérése az olajkitermelésbe, az amerikai dollár erősödése és a kínai növekedés lassulása miatti keresletcsökkenés mind-mind hazavágták a nyersolaj világpiaci árát, így most ismét a pénzügyi válság mélypontja körüli értékhez közelít. „A következő hónapokban is csak a bizonytalan a biztos, hiszen a geopolitikai kockázatok és a lassan élénkülő gazdasági növekedés miatt csupán erős ingadozásra számíthatunk az olajpiacon, tartós emelkedésre egyelőre nem, aminek az autózók örülhetnek” - tájékoztatott Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.

„Kicsit előrébb tekintve a nyersanyagpiac irányát Kína határozhatja meg, 2016-ra azonban az élénkülő világgazdaság miatt nagyobb keresletre, ezzel együtt pedig magasabb olajárra számítunk, amit az erőteljes geopolitikai kockázatok (Líbia, Venezuela, Nigéria, Oroszország) is támogatnak. Ezért csak a hosszú távon gondolkodó befektetőknek érdemes most nyitni a nyersanyagpiac felé” - mondta el a szakember. 

 
forrás: Bloomberg

 

K&H Csoport

Az ország egyik vezető pénzintézeteként – országosan több mint 4000 munkatársával – a K&H célja, hogy ügyfelei igényeit minden időben magas szinten elégítse ki, és a lehető legteljesebb termékpalettát nyújtsa számukra. A K&H országszerte 210 lakossági fiókot működtet, és mintegy 1 millió lakossági, kkv és vállalati ügyfelének kínál pénzügyi szolgáltatásokat. A magyar gazdaság működését több mint 1600 milliárd forintnyi kihelyezett hitel és hiteljellegű állománnyal segíti háztartások, kisvállalkozások, vállalatok és önkormányzatok finanszírozásán keresztül. A K&H a Magyar Állam által kibocsátott állampapírok 858 milliárd forintos állományával rendelkezett 2015. március 31-én. A cégcsoport teljes tevékenysége hozzávetőlegesen 4000 magyar beszállítónak és mintegy 700 banki és biztosítási ügynöknek biztosít megrendeléseket és folyamatos tevékenységet. A Bankcsoport az elmúlt 10 évben 165 milliárd forint adó megfizetésével járult hozzá a magyar állami költségvetés bevételeihez. 

A KBC az elmúlt 16 évben mintegy 300 milliárd forint értékben fektetett be magyar leányvállalataiba, ezáltal az országba. A KBC 2011-ben adta át két, egyenként 30-30 milliárd forint értékű beruházását, a K&H Csoport székházát Budapesten és egy számítógépes ikeradatközpontot Baracskán és Törökbálinton. 

 

K&H Alapkezelő

A K&H Alapkezelő 1997 óta a hazai befektetési piac egyik vezető szereplője, a tőke- és hozamvédett alapok piacának első számú képviselője. A K&H Alapkezelő az innovatív termékfejlesztés mellett az ügyfelek tájékozottságának, tudásának növelésére is jelentős hangsúlyt fektet. 

 

Főbb adataink:

K&H Bank
2015. március 31-én:
saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 189 milliárd forint
mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 2 502 milliárd forint
adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 7,0 milliárd forint

K&H Alapkezelő
2015. március 31-én:
teljes kezelt vagyon:  1087,1 milliárd forint
K&H alapokban kezelt vagyon: 941,5 milliárd forint
intézményi ügyfelek kezelt vagyona:  145,6 milliárd forint

K&H Biztosító
2015. március 31-én:
saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 11 milliárd forint
mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 140,1 milliárd forint
biztosítástechnikai eredmény  (IFRS konszolidált, nem auditált): 1,0 milliárd forint
adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 0,8 milliárd forint

Kapcsolattartó

Kommunikációs igazgatóság

  • 328 9950
  • 328 9220
  • sajto@kh.hu
  • www.kh.hu