a beteg gyerekek lelkét is ápolják a hazai kórházakban

A hazai kórházak zömében a komoly szakmai és gyógyító munka mellett igyekeznek odafigyelni a gyerekek lelki egészségének megőrzésére is – még ha erre nem is mindig jut idő. A K&H gyógyvarázs felméréséből kiderül, hogy a kórházi dolgozók lehetőségeikhez mérten különböző módszerekkel próbálják könnyebbé tenni a kicsik számára a kórházban töltött időt, de nagy szükség van az önkéntesek munkájára is.

A K&H gyógyvarázs kutatása arra kereste a választ, mennyi idő és energia jut a gyermekek gyógyítása mellett a kórházakban odafigyelni a kicsik lelki egészségére, illetve hogy mit tesznek az egyes intézményekben annak érdekében, hogy a gyerekek testileg és lelkileg is mielőbb teljes életet élhessenek.

A kutatásban résztvevő 29 kórház 79%-ában a gyógyítási tevékenység mellett nagy hangsúlyt fektetnek a gyermekek lelkének ápolására is. Ugyanakkor csupán az intézmények 39%-ában jut erre elegendő idő, 14%-uknál pedig sajnos általában nem sikerül ezt megoldani. Leginkább az osztályos orvos (68%) és a nővérek (64%) feladata a gyerekek lelkének ápolása, míg az intézmények 42%-ban osztályos pszichológus is segít a kis betegek lelki egészségének megőrzésében.

A kórházak nagy részében (44%) játékok, játszótér esetleg játszószoba segíti a gyerekek kikapcsolódását, 18%-ban a modern technika eszközeivel, TV-vel, DVD-vel, internettel igyekszik lekötni a kicsiket, 22%-ban azonban mindössze a hozzátartozó jelenléte az, amivel hozzá tudnak járulni a beteg gyerekek lelki jólétéhez. 

A kórházak harmada emelte ki az önkéntesek munkáját, mint hatékony eszközt, hiszen a segítők akkor is lekötik és szórakoztatják a gyerekeket, amikor a személyzetnek nem jut erre ideje. Az önkéntes programok közül a K&H gyógyvarázs mesedoktorokat és a bohócdoktorokat említették legtöbben. A válaszadók mindegyike egyetértett abban, hogy ezek a programok rendkívül jót tesznek a gyerekek lelki és átvitt értelemben a testi egészségének is, hiszen így a kis betegek könnyebben beveszik a gyógyszert, kevésbé viselik meg őket a vizsgálatok, és a pozitív lelkiállapot az immunrendszerre, a testi gyógyulásra is jó hatással van. 

A válaszadók kihangsúlyozták, hogy az önkéntesek – így a K&H gyógyvarázs mesedoktorok – munkája nemcsak a gyerekeknek, de a személyzetnek is hasznos, hiszen az önkéntesek jelenléte alatt jobban tudnak haladni más jellegű feladataikkal, az oldottabb hangulatban, az együttműködőbb gyerekekkel pedig az ő munkájuk is könnyebb.

A válaszadók 65%-a szerint a szórakoztató programok mellett gyerekek szorongását leginkább a barátságos, vidám környezet csökkenti, míg 58% a személyzet pozitív hozzáállása a kulcs. A válaszadók közel fele emelte ki az apró ajándékokat, matricákat, kifestőket, amelyek szintén segítik a gyerekek félelmeinek leküzdését, elterelik figyelmüket. 

 

K&H Csoport

Az ország egyik vezető pénzintézeteként – országosan több mint 4100 munkatársával – a K&H célja, hogy ügyfelei igényeit minden időben magas szinten elégítse ki, és a lehető legteljesebb termékpalettát nyújtsa számukra. A K&H országszerte 210 lakossági fiókot működtet, és mintegy 1 millió lakossági, kkv és vállalati ügyfelének kínál pénzügyi szolgáltatásokat. A magyar gazdaság működését több mint 1600 milliárd forintnyi kihelyezett hitel és hiteljellegű állománnyal segíti háztartások, kisvállalkozások, vállalatok és önkormányzatok finanszírozásán keresztül. A K&H a Magyar Állam által kibocsátott állampapírok 935 milliárd forintos állományával rendelkezett 2015. június 30-án. A cégcsoport teljes tevékenysége hozzávetőlegesen 4000 magyar beszállítónak és mintegy 700 banki és biztosítási ügynöknek biztosít megrendeléseket és folyamatos tevékenységet. A Bankcsoport az elmúlt 10 évben 165 milliárd forint adó megfizetésével járult hozzá a magyar állami költségvetés bevételeihez. 

A KBC az elmúlt években mintegy 300 milliárd forint értékben fektetett be magyar leányvállalataiba, ezáltal az országba. A KBC 2011-ben adta át két, egyenként 30-30 milliárd forint értékű beruházását, a K&H Csoport székházát Budapesten és egy számítógépes ikeradatközpontot Baracskán és Törökbálinton. 

 

Főbb adataink: 

K&H Bank
2015. június 30-án:
saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 185 milliárd forint
mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 2 509 milliárd forint
adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 15,9 milliárd forint

K&H Biztosító
2015. június 30-án:
saját tőke (IFRS konszolidált, nem auditált): 11,1 milliárd forint
mérlegfőösszeg (IFRS konszolidált, nem auditált): 140,3 milliárd forint
biztosítástechnikai eredmény  (IFRS konszolidált, nem auditált): 1,9 milliárd forint
adózás utáni eredmény (IFRS konszolidált, nem auditált): 1,2 milliárd forint

Kapcsolattartó

Bodnár-Illés Zsófia

Well PR Ügynökség
  • +36 (1) 350 7390 /210
  • zs.illes@well.hu